شرح مشاغل  (job description)

شرح مشاغل مبنای برای این است که بدانیم برای یک شغل چه وظایفی و چه مسئولیت هایی وجود دارد. کاربرد اولیه شرح مشاغل برای افرادی است که قصد استخدام در شغل مذکور را دارند. تدوین شرح مشاغل کار بسیار حساسی است که توسط بخش منابع انسانی و متخصصین خارج از شرکت انجام می شود.

شرایط احراز شغل (job Specification)

شرایط احراز شغل به ویژگی ها، توانمندی ها، مهارت ها و شایستگی های لازم یک فرد برای تصدی شغل گفته می شود.

از مجموع دو مورد گفته شده تجزیه و تحلیل شغل (job analysis) بر می آید که آیینه ای از شرح کامل هر آن چه است که برای یک پست سازمانی مورد نیاز است.

اهمیت تجزیه و تحلیل مشاغل (job analysis)

شرح شغل یک بخش جدانشدنی از فرایند جذب و استخدام است که با داشتن اطلاعات درست می تواند به متقاضیان استخدام و همچنین تیم استخدام  در قرارگیری بهترین افراد در جایگاه درست و همچنین روند مصاحبه در سازمان بسیار کمک کند. شرح مشاغل با تعیین درست وظایف از تنش های احتمالی و همپوشانی های وظیفه ای جلوگیری کرده و به سلامت روابط در سازمان کمک ارزنده ای می کند.

شرکت نگاشت انرژی و فناوری امیرکبیر (نگاتا) با تکیه بر تجربه و دانش تخصصی در این زمینه و استفاده از بروزترین شیوه‌های تجزیه و تحلیل مشاغل ، آماده ارائه خدمت در قالب تدوین کامل شرح مشاغل و تجزیه و تحلیل مشاغل سازمانی به شرکت ها و سازمان ها می باشد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق کانال‌های ارتباطی موجود در بخش تماس با ما و یا شماره تلفن 02164545432 به طور مستقیم با مدیران پروژه های ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *