Site Logo

امکان سنجی فنی-اقتصادی نانو پاکت ها

برخی شرکت­ های فعال در حوزه نانو با همکاری ستاد نانوفناوری، فعالیت­ های مفیدی را در زمینه داخلی­ سازی پاکت­ ها انجام داده­ اند. در این خصوص فراخوانی هم با هماهنگی ستاد نانوفناوری در کشور انجام گرفته است. اما بر اساس تحقیقات شرکت نگاتا آمده هنوز بومی ­سازی این فناوری­ ها در کشور انجام نشده است و صادرکنندگان میوه و صیفی­ جات در کشور این پاکت­ ها را از خارج از کشور تهیه می­ نمایند. از آنجائیکه این پاکت­ ها (به ویژه در زمینه خیار و کیوی) ساخت رژیم صهیونیستی است، بنابر این صادرکنندگان کشور حتی در تهیه آنها از خارج از کشور نیز با مشکل مواجه هستند.

اما مشکل دوم مربوط به ویژه نبودن این پاکت­ها برای میوه­ جات و صیفی­ جات مختلف است. از آنجائیکه گازهای متصاعد از هر میوه مختص آن میوه است، جهت نگهداری آنها نیز بایستی ترکیبات خاصی در تهیه پاکت­ های نگهدارنده اندیشیده شود.

شرکت نگاتا برای اولین بار درکشور امکان­ سنجی فنی – اقتصادی تولید پاکت­ های نانوفناوری فوق­ الذکر را به دست متخصصان مهندسی و مدیریتی انجام داد. این طرح، یک پروژه میان رشته­ ای بوده است و شرکت نگاتا با تلاش جوانان مستعد و نخبه کشور این مهم را به سرانجام رسانید.

به اشتراک بگذارید :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

به کمک ما نیاز دارید؟

در هر زمان با تیم نگاتا در تماس باشید